Co należy wiedzieć o uzyskaniu recepty na wizycie online?

Co należy wiedzieć o uzyskaniu recepty na wizycie online?

Elektroniczna recepta to usługa, która zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż taka usługa jest bardzo wygodna – wszystko trwa bardzo krótko, a pacjent nie musi dzwonić lub udawać się osobiście do przychodni. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na właśnie takie pozyskanie leków. Czym charakteryzuje się e recepta i jak wygląda to w praktyce?

E-recepta – gdzie się po nią zgłosić?

Recepta przez Internet to obecnie usługa dosyć powszechna, która dostępna jest dla niemal każdego pacjenta. Jak ją uzyskać? Sam proces jest niezwykle prosty i odbywa się w zaledwie kilku krokach. Wystarczy wybrać konkretne leki i ich dawki, uzupełnić odpowiedni formularz, podać dane i opłacić usługę.

Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to po około 15 minutach elektroniczna recepta zostanie wysłana sms-em lub mailem. I co ważne – wystawienie takiej recepty może odbyć się bez konsultacji lekarskiej. Natomiast jeżeli pacjent tego potrzebuje, to dostępne są konsultacje lekarskie online. 

Na jakie leki można uzyskać receptę?

Recepta elektroniczna to doskonałe rozwiązania dla osób, które nie chcą lub nie mogą udać się do przychodni. Dodatkowym plusem jest to, iż może być ona wystawiona na bardzo wiele leków – od tych przyjmowanych przy chorobach przewlekłych, poprzez przeciwbólowe, aż po uspokajające i antykoncepcyjne. Pełna lista leków, które są możliwe do przepisania znajdują się w odpowiedniej zakładce na stronie internetowej.

Gdzie zrealizować receptę?

Recepta internetowa może być zrealizowana na kilka sposobów. Jeden z nich to ten najbardziej tradycyjny, czyli wybranie się do stacjonarnej apteki wraz z numerem recepty i numerem PESEL. Ale to nie wszystko. E recepta może też być zrealizowana w aptece internetowej – wtedy nie trzeba wychodzić nawet z domu, aby otrzymać przepisane lekarstwa.

Recepta przez Internet to szybki, prosty i bardzo wygodny sposób na otrzymanie potrzebnych leków. Dzięki tej usłudze zaoszczędza się czas i nerwy, które często traci się w kolejce do lekarza.