Deweloper – jak wybrać najlepszego?

Deweloper - jak wybrać najlepszego?

Wiele osób decyduje się na mieszkanie, jakie oferuje deweloper Poznań. Stolica Wielkopolski oferuje ich naprawdę wiele, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy. Jednak zakup nowego mieszkania wiąże się z naprawdę dużymi pieniędzmi i często wieloletnim kredytem.

Dlatego też warto wybrać takiego dewelopera, który będzie gwarantem udanej inwestycji. Jak to zrobić? Oto kilka podstawowych zasad.

Staż dewelopera i poprzednie inwestycje

Długi staż na rynku – to podstawowa cecha, jaką charakteryzuje się profesjonalny deweloper. Poznań to miasto, w którym takich deweloperów działa naprawdę dużo, więc sprawdzenie okresu działalności na rynku mieszkaniowym to podstawowe minimum. Pamiętajmy – im staż dewelopera jest dłuższy, tym lepiej to świadczy o jego rentowności. Dodatkowo warto też pamiętać o tym, iż deweloper Poznań działający wiele lat ma już sprawdzonych wykonawców i podwykonawców.

Szukając odpowiedniego dewelopera warto warto sprawdzić też jego poprzednie mieszkania Poznań. Tutaj liczy się nie tylko ich ilość, ale też zróżnicowanie tych budynków. Jeżeli w portfolio dewelopera są budynki o różnej wielkości, standardzie czy typie, to świadczy o doświadczeniu dewelopera na wielu płaszczyznach.

Dodatkowo warto też zweryfikować, ile takich inwestycji powstało w konkretnym mieście, co dowodzi znajomości lokalnego rynku.

Sprawdzenie finansów

Nowe inwestycje mieszkaniowe Poznań wymagają dobrej kondycji finansowej. Dlatego też warto sprawdzić, czy wybrany przez nas deweloper może się tym pochwalić. Jak to zrobić?

Jeżeli firma działa na giełdzie, to dostęp do raportów finansowych jest bardzo prosty. W innym przypadku można poprosić o sprawozdanie finansowe – stabilna finansowo firma nie powinna robić z tego problemu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając dewelopera? Tutaj ważne są certyfikaty i nagrody oraz rejestracja w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Równie istotne są opinie, które można zdobyć wśród znajomych lub na forach internetowych.