Elektroniczna recepta – prosty i szybki sposób na uzyskanie potrzebnych leków

Elektroniczna recepta - prosty i szybki sposób na uzyskanie potrzebnych leków

Każdy przynajmniej raz przekonał się, ile czasu trzeba poświęcić na wizytę w przychodni rodzinnej lub u lekarza specjalisty. A nierzadko jest tak, iż po prostu nie mamy na to czasu. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest e recepta, która w szybki, prosty i wygodny sposób umożliwia otrzymanie niezbędnych lekarstw. Dlatego też ta usługa cieszy się tak dużą popularnością. Jak ją uzyskać? Oto trzy podstawowe kroki.

Po pierwsze – wypełnienie formularza

Pierwszym krokiem do tego, aby elektroniczna recepta została do nas wysłana jest wypełnienie odpowiedniego formularza, który jest dostępny na stronie internetowej. W formularzu tym należy podać nazwy leków, ich dawkowanie i ilość opakowań. Dodatkowo potrzebne są podstawowe dane osobowe, bez których e recepta nie mogłaby być wystawiona. I co ważne – wystawienie takiej recepty nie wymaga konsultacji lekarskiej.

Jeżeli jednak pacjent potrzebuje rozmowy z lekarzem lub nie do końca wie, jakich leków potrzebuje, to możliwe są konsultacje lekarskie online. Dodatkowo warto pamiętać o sprawdzeniu listy leków, które mogą być wypisane. Wszystkie one znajdują się w odpowiedniej zakładce na stronie internetowej. Dodatkowo pacjent może wysłać w sposób elektroniczny swoją dokumentację medyczną.

Po drugie – opłacenie recepty

Kolejnym krokiem do tego, aby e recepta została sfinalizowana jest opłacenie usługi. Dlaczego jest to konieczne? Otóż większość firm oferujących takie usługi to podmioty prywatne, które nie posiadają umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednak trzeba tu zaznaczyć, iż nie są to wygórowane koszty i w większości przypadków są dużo niższe niż prywatna wizyta u lekarza. Warte podkreślenia jest także to, iż pacjent może uiścić opłatę na kilka różnych sposobów. 

Jeżeli nie będzie żadnych wątpliwości co do zamówionych lekarstw i opłata zostanie uiszczona, to lekarz wystawi receptę. Zostanie ona wysłana na maila lub w formie sms-a. Recepta przez Internet może być zrealizowana w prawie każdej aptece – zarówno stacjonarnej, jak i internetowej.