Jak i gdzie wybrać kask dla motocyklisty?

Jak i gdzie wybrać kask dla motocyklisty?

Osoby kochające jazdę motocyklem muszą mieć świadomość tego, jak ważną rolę ma do odegrania troska o to, aby była ona bezpieczna. To właśnie dlatego tak duże znaczenie ma znajomość przepisów ruchu drogowego. Warto pamiętać jednak o tym, że o bezpieczeństwie przesądza także wybierany przez motocyklistę ubiór oraz kask na motocykl. Ten ostatni, choć ma ogromne znaczenie, bardzo często jest wybierany wyjątkowo niestarannie. Warto zastanowić się więc nad tym, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Gdzie kupić kask motocyklowy?

Kaski motocyklowe można znaleźć w sklepach sportowych, w sezonie zaś ich egzemplarze pojawiają się także w marketach. Choć jednak miejsc, w których można się w nie zaopatrzyć jest sporo, nie wszystkie zasługują na jednakową uwagę z naszej strony. Najlepszą opcją wydaje się kask motocyklowy męski lub damski wybrany w specjalistycznym sklepie, w którym oferowane są właśnie rozwiązania tworzone z myślą o kierowcach jednośladów.

W sklepie takim można liczyć na znacznie większą dbałość o atrakcyjność oferty niż w tradycyjnych punktach sprzedaży. Bez trudu można też natrafić na kaski, które stanowią część oferty znanych producentów.

Czy rozmiar kasku ma znaczenie?

Wybierając kaski motorowe musimy rozstrzygnąć co najmniej kilka kwestii. Jedna z najważniejszych dotyczy tego, jaki rozmiar powinien mieć konkretny model. Tak za duże, jak i za małe kaski mogą być niebezpieczne. Nie tylko nie są w stanie zapewnić ochrony, ale również przyczyniają się do tego, że pogarsza się komfort jazdy. Przed zakupem warto więc starannie wymierzyć obwód głowy. Najlepiej wykorzystać w tym celu centymetr krawiecki pobierając miarę za uszami, a więc w tym miejscu, w którym głowa jest najszersza.