Jaki asortyment BHP kupisz w hurtowni?

Jaki asortyment BHP kupisz w hurtowni?

Każde działające na polskim rynku przedsiębiorstwo powinno w swojej pracy przestrzegać zasad BHP – i to bez względu na profil działalności. Aby wypełnić to zadanie, to firma musi posiadać odpowiednie produkty BHP, które zapewnią ochronę i bezpieczeństwo pracy wszystkim pracownikom.

Najlepszym miejscem do zaopatrzenia się w takie produkty jest hurtownia BHP, która wyróżnia się bogatym i zróżnicowanym asortymentem. Najlepiej zdecydować się na takie miejsce, w którym wszystko jest dostępne. Co zatem powinien posiadać w swojej ofercie sklep z odzieżą roboczą?

Typowy sprzęt BHP

Hurtownia BHP – jak sama nazwa wskazuje – powinna w swojej ofercie posiadać przede wszystkim produkty BHP. Wśród nich trzeba wymienić: odzież roboczą, rękawice robocze, buty robocze, produkty do ochrony głowy, twarzy, oczu, słuchu i dróg oddechowych.

Ponadto w asortymencie powinniśmy znaleźć apteczki, odzież ostrzegawczą i specjalistyczną, produkty przeznaczone do zapewniania bezpieczeństwa w ruchu i ochrony przed upadkiem z wysokości, odzież jednorazową i tablice oraz oznakowania BHP. Bez tych rzeczy – w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa – trudno zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Produkty do higieny i czystości

Oprócz typowych produktów BHP profesjonalna hurtownia powinna też posiadać w swojej ofercie produkty do higieny i zachowania czystości. Te najpotrzebniejsze to między innymi papier toaletowy, ręczniki, chusteczki, szczotki, mopy czy wiadra, produkty przeznaczone do dezynfekcji, pasty i płyny do czyszczenia, proszki do prania, czyściwa, myjki, ścierki, chemia do pojazdów, dozowniki, odświeżacze powietrza i wiele innych.

Wszystkie te produkty – chociaż nie są niezbędne z punktu widzenia BHP – na pewno wpływają na higienę pracy. Co jeszcze może być w asortymencie hurtowni BHP? Tutaj można wymienić wszelkiego rodzaju narzędzia i skrzynki narzędziowe, gaśnice czy preparaty na gryzonie bądź owady. Tak dobrze zaopatrzona hurtownia to gwarancja zrobienia zakupów w jednym miejscu.