Jakie meble pasują do pomieszczenia ze skosami?

Jakie meble pasują do pomieszczenia ze skosami?

Mieszkając w domu jednorodzinnym z funkcjonalnym poddaszem mamy nie lada wyzwanie. Zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu nie zawsze należy do najłatwiejszych zadań. Warto tutaj poszukać porad aranżacyjnych, jeżeli mamy większe problemy przy samodzielnej aranżacji.

Jakie meble będą pasowały do pomieszczenia ze skosami? Czy można wstawić nowoczesne meble? Czy trzeba zamawiać meble na wymiar? Tego rodzaju pytania zadajemy sobie, gdy zaczynamy projektować przestrzeń poddasza. Wybierając sklep internetowy, w którym mamy ogromny wybór mebli nowoczesnych, nie musimy zamawiać mebli na wymiar, na pewno znajdziemy coś gotowego i ciekawego w sieci.

Nie tylko pokoje dziecięce

Wiele osób twierdzi, że na poddaszu najlepiej urządzić sypialnię albo dziecięce pokoje, albowiem przy skosach na niewiele projektów można się zdecydować. Tutaj jednak trzeba podkreślić, że także designerskie meble mogą pasować do salonu na poddaszu, a trudne do zagospodarowania skosy mogą być ciekawym wyzwaniem dla projektanta wnętrz.

Tutaj z pewnością sprawdzi się drewno. Jeżeli nie chcemy mieć wszystkich ścian w drewnie, to przynajmniej sprawdźmy czy belki na suficie nie będą doskonałym rozwiązaniem. Także cegła świetnie się sprawdzi na ścianie, pod warunkiem że będzie pasowała do reszty wystroju.

Wysokie skosy nie do zagospodarowania

Jeżeli masz do zaaranżowania przestrzeń na poddaszu z wyjątkowo wysokimi skosami, często rezygnujesz z przestrzeni przy samych ścianach i dopiero na środku umieszczasz odpowiednio wcześniej kupione meble do salonu. Nie należy zamykać się przed nowymi rozwiązaniami, które daje nam sklep internetowy Malo Design. Z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji aranżacyjnej jest dobre wyjście.