Kwiaty cebulowe sadzone wiosną

Kwiaty cebulowe sadzone wiosną

Kwiaty cebulowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Niektóre gatunki tych roślin nie mogą zimować w gruncie. Dlatego też najlepszą porą do ich sadzenia jest wiosna. Są też takie, które zimują w gruncie, a mimo to sadzi się je wiosną.

Cebulki kwiatów sadzone wiosną

Cebulki kwiatowe sadzi się w dwóch terminach: jesienią i wiosną. Posadzone jesienią cebulki kwiatowe zakwitają wczesną wiosną. Cebulki kwiatowe oraz kłącza posadzone wiosną zaczynają kwitnąć o wiele później. Mogą jednaj zdobić ogród aż do pierwszych przymrozków. Wiosna to najlepsza pora, aby posadzić lilie.

Lilie zachwycają bogactwem barw. Są doskonałym towarzystwem dla kwitnących roślin jednorocznych i bylin. Lilie są zróżnicowane pod względem wysokości. Odmiany niskie można sadzić na skalniakach i w donicach. Sadzi się je od połowy kwietnia na głębokości co najmniej 10 cm. Cebulki lilii należy posadzić od razu po zakupie. Cebulki lilii sadzi się na żyznej, przepuszczalnej glebie.

Inne rośliny wieloletnie do nasadzeń wiosną

Bardzo popularną grupą roślin w naszym kraju są dalie. Dalie zaliczane są do roślin bulwiastych. Mają bardzo długi termin kwitnienia. Dalie mogą kwitnąć od pierwszych dni lata aż do jesieni. Przepięknymi roślinami ogrodowymi są także piwonie. Rośliny te najlepiej rosną na stanowisku słonecznym. Piwonie w odróżnieniu od dalii zimują w gruncie. Piwonie nie lubią przesadzania, należy więc starannie wybrać dla nich miejsce w ogrodzie. Mogą dorastać nawet do 1 m wysokości. Lubią żyzną i wilgotną glebę.