Możliwości i zastosowania akrylu szpachlowego

Możliwości i zastosowania akrylu szpachlowego

Akryl szpachlowy to materiał budowlany powstający na bazie żywic poliakrylowych. Jest wykorzystywany nie tylko w pracach budowlanych, ale również w pracach o charakterze wykończeniowych. Co warte podkreślenia, o akrylu szpachlowym z uznaniem wypowiadają się nie tylko budowlańcy z dużym stażem, ale i amatorzy przeprowadzający właśnie remont domu na własną rękę.

Właściwości akrylu szpachlowego

Jednym z większych problemów, na jakie natrafiamy podczas wykonywania prac remontowych, jest obecność na ścianach różnego rodzaju rys oraz pęknięć. I choć kojarzą się one przede wszystkim z budynkami z wielkiej płyty, można spotkać się z nimi praktycznie w każdym miejscu.

Lekki akryl szpachlowy sprawdza się idealnie, gdy chce się je zasłonić. Jego kompozycja jest trwale elastyczna, pęknięcia więc nie tylko przestają się powiększać, ale również stają się niewidoczne dla oka. Akryl szpachlowy może być nakładany w cienkich warstwach, a jego struktura i tak poradzi sobie z siłami naturalnie działającymi wewnątrz sufitów i ścian.

Przegląd zastosowań akrylu

Choć nie jest to jedyny silikon szpachlowy, z jakim mamy do czynienia, akryl szpachlowy jest ceniony szczególnie wysoko. Jego ogromnym atutem jest szybkość wiązania. Już po trzydziestu minutach masa może być poddana dalszej obróbce, chętnie sięga się więc po niego wszędzie tam, gdzie trzeba działać szybko a czasu jest niewiele.

Warto pamiętać, że akryl szpachlowy jest odporny również na różnice temperatur oraz mróz. Znacząco zwiększa to liczbę jego zastosowań, bo można sięgać po niego nie tylko podczas prac remontowych wewnątrz, ale i na zewnątrz budynku. Sprawdza się świetnie choćby podczas osadzania stolarki okiennej i drzwiowej.