Na co zwracać uwagę wybierając kinkiety?

Na co zwracać uwagę wybierając kinkiety?

Przyglądając się ofercie rynkowej możemy być pewni jednego. Z pewnością nie mamy podstaw do tego, aby narzekać na niedobór kinkietów. Czy jednak oznacza to, że ich wybór jest prosty? Z pewnością będzie łatwiejszy, jeśli dowiemy się, na jakich kwestiach z nimi związanych powinniśmy się koncentrować w pierwszej kolejności. Zobaczmy jak wybrać eleganckie kinkiety ścienne.

Wysokość i kierunek padania światła

Bez względu na to, czy interesują nas kinkiety nowoczesne, czy też ich bardziej klasyczne odpowiedniki, musimy jeszcze przed zakupem ustalić, na jakiej wysokości będziemy je wieszać. Możliwości jest przy tym co najmniej kilka. Przyjmuje się, że luksusowe kinkiety prezentują się najlepiej, gdy znajdują się na wysokości od 150 do 200 centymetrów. Jest ona zalecana także dlatego, że pozwala docenić zarówno ich staranne wykonanie, jak i intensywność źródła światła.

Eleganckie kinkiety ścienne można dzielić bazując na zróżnicowanych kryteriach. Jednym z najpopularniejszych jest przy tym sposób skierowania ich klosza. To, czy światło jest skierowane ku górze, czy też ku dołowi, nie jest wcale bez znaczenia. Stylowe kinkiety z kloszem skierowanym w górze są nam w stanie zapewnić bardziej subtelne światło.

Są nastrojowe, mogą jednak okazać się rozczarowujące, jeśli zainstalowaliśmy je w sypialni mając w planie czytanie przy ich świetle. Klosz skierowany w dół jest w stanie zagwarantować znacznie więcej światła, często określa się go więc mianem tak zwanego oświetlenia zadaniowego.

Liczba kinkietów

Tylko od kupujących zależy to, czy kinkiety będą montowane pojedynczo, czy też zdecydujemy się na instalowanie ich w grupach. Modele pojedyncze mogą być głównym źródłem świata. Kinkiety oferowane w grupach pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną.