Na ile groźna jest pluskwa domowa?

Na ile groźna jest pluskwa domowa?

Każdy szkodnik stający się przymusowym lokatorem w warszawskich domach i mieszkaniach zasługuje na to, aby walce z nim poświęcać jak najwięcej uwagi. Osoby, których specjalnością jest dezynsekcja Warszawa przyznają jednak, że mogą wskazać na owada, który potrafi zniechęcić do siebie bardziej niż inne.

Jest nim bez wątpienia pluskwa domowa. W domach, w których się pojawia, profesjonalna dezynsekcja powinna być pierwszym podejmowanym krokiem, a nie ostatecznością, bo pluskwa stanowi zagrożenie nie tylko dla naszych domów i zapasów, ale również dla nas samych.

Czy ugryzienie przez pluskwę jest groźne?

Jednym z częściej stawianych pytań, na jakie odpowiadają firmy, których specjalnością jest dezynsekcja pluskwy Warszawa, jest zapytanie o to, czy pluskwa gryzie, a jeśli tak – na ile niebezpieczne potrafi być jej ugryzienie. Niestety, odpowiedź może się nam nie spodobać.

Aktywność pluskiew jest największa w godzinach nocnych, a więc wtedy, gdy domownicy smacznie śpią. Ugryzienie pluskwy jest przy tym nie tylko niebezpieczne, ale również bezbolesne, nie mamy więc większej szansy na to, że przebudzimy się i odgonimy owada. Dolegliwości bólowe pojawiają się dopiero po przebudzeniu.

Miejsce ugryzienia zwykle jest przy tym zaczerwienione. Pluskwy przeważnie mają tylko jednego żywiciela, ich ugryzienie nie przenosi więc chorób. Jest jednak niebezpieczne, bo może prowadzić do silnej reakcji alergicznej.

Metody działania

Jak już wskazano, profesjonalne zwalczanie pluskiew Warszawa jest najlepszym rozwiązaniem, gdy zależy nam na tym, aby szybko się ich pozbyć. Zaufanie ekspertom pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy. Da nam też pewność, że uporanie się z pluskwami będzie nie tylko skuteczne, ale i szybkie.