Pluskwa domowa – prawdziwe utrapienie

Pluskwa domowa - prawdziwe utrapienie

Pracownicy firm, których specjalnością jest dezynsekcja Warszawa często podkreślają, iż mitem jest przeświadczenie, że tylko w zaniedbanych domach i mieszkaniach mogą pojawić się pluskwy. Te wcale nie są takimi entuzjastkami bałaganu, za jakie się je powszechnie uważa. Jakby tego było mało, pluskwy zyskują na wspomnianym micie w jeszcze jeden sposób.

Osoby, które muszą się z nimi zmagać, są zawstydzone samym faktem ich obecności. W rezultacie, nie tylko nie korzystają z pomocy firm, których specjalnością jest zwalczanie pluskiew Warszawa, ale sięgając po niesprawdzone metody potęgują zagrożenie.

Skąd się biorą pluskwy?

Problemy z pluskwami mogą dotyczyć każdego. Eksperci, których specjalnością jest dezynsekcja, zwracają jednak uwagę na to, że problem ten dotyczy przede wszystkim blokowisk. Wystarczy, że pluskwa pojawi się w jednym mieszkaniu, a niemal natychmiast staje się zagrożeniem dla kolejnych. Co warto przy tym podkreślić, jej sprzymierzeńcem nie jest wcale typowa dla nas niechęć do sprzątania, ale wentylacja oraz rury c.o., po których znakomicie się porusza.

Jak rozpoznać pluskwę?

Pluskwy domowe są owadami mającymi długość około pięciu milimetrów, nie ma więc przesady w stwierdzeniu, że rzucają się w oczy. Identyfikację ułatwia ich spłaszczona budowa oraz brązowo-czerwone zabarwienie. W przeciwieństwie do wielu innych szkodników, które można spotkać w polskich domach, pluskwa domowa jest pozbawiona skrzydeł.

Nie jest też w stanie skakać. Firmy, których specjalnością jest dezynsekcja pluskwy Warszawa przestrzegają jednak, że nie jest przez to mniej kłopotliwa, bo znakomicie radzi sobie ze wspinaniem się po ścianach. Jest też odporna na trudne warunki. Jej larwy mogą poradzić sobie bez pożywienia nawet przez kwartał.