Poznajmy bliżej broń czarnoprochową

Poznajmy bliżej broń czarnoprochową

Militaria mają naprawdę niemałą grupę zwolenników. Wśród tych, którzy interesują się tego rodzaju tematyką znajdują się kolekcjonerzy broni. W wielu kolekcjach znaleźć można czarnoprochowce, czyli tak zwaną broń czarnoprochową. Obecnie jej kupno nie wymaga zezwolenia.

Czarnoprochowce, czyli co?

Czarnoprochowce to broń palna, która powstała przed rokiem 1885, a także jej współczesne repliki. Aby doszło do wystrzelenia pocisku w takiej broni, niezbędne jest gwałtowne spalanie czarnego prochu. W przypadku takiej broni mamy do czynienia z rozdzielnym ładowaniem: osobno ładowany jest proch, a osobno amunicja, którą są ołowiane kule. Jak wspomnieliśmy we wstępie, broń czarnoprochowa dostępna jest bez pozwolenia. Co jednak ważne, kupić mogą ją wyłącznie osoby pełnoletnie.

Nieco inaczej jest, jeśli chodzi o proch. O tym jednak opowiemy w innym artykule. Kwestie zakupy broni czarnoprochowej reguluje Ustawa o Broni i Amunicji.

Gdzie kupić czarnoprochowce?

Broń czarnoprochową, czyli karabiny czarnoprochowe, oferuje sklep z bronią czarnoprochową. Co ważne, dzisiaj sklep z bronią czarnoprochową to miejsce prowadzące sprzedaż internetową. Oznacza to, że aby w takim sklepie zrobić zakupy nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Sklep z bronią czarnoprochową zwraca uwagę naprawdę szeroką ofertą. Wszystkie zamówienia realizowane są naprawdę błyskawicznie, co oznacza, że klienci nie muszą długo czekać na złożone zamówienie.

Broń czarnoprochowa dostępna jest dzisiaj dla wszystkich pasjonatów. Aby ją kupić, nie trzeba przedstawiać pozwolenia na posiadanie broni.