Jakie rośliny sadzi się w ogrodzie wiosną?

Jakie rośliny sadzi się w ogrodzie wiosną?

Roślin cebulowe to bardzo szeroka i lubiana grupa roślin ogrodowych. Dzięki temu, że dostępnych jest wiele gatunków roślin cebulowych mogą one zdobić ogród przez kilka miesięcy. W zależności od gatunki cebulki kwiatowe sadzi się wiosną lub jesienią.

Jakie cebulki posadzić wiosną?

Wiosna to doskonała pora do sadzenia wielu cebulek kwiatowych. Cebulki kwiatowe sadzi się na rabatach do wcześniej przygotowanych dołków. Cebuli kwiatowe można posadzić nie tylko na rabatach, ale także w donicach i skrzynkach. Dzięki temu ich urodą mogą cieszyć się nawet osoby, które nie mają ogrodu.

Wiosną można posadzić między innymi cebulki lilii. Cebulki lilii sadzimy w próchnicznej ziemi. Posadzone w żyznej glebie cebulki lilii zakwitną naprawdę bardzo obficie. Lili nie musimy na zimę wykopywać, należą one do roślin zimujących w gruncie. W gruncie zimują także piwonie.

W jakich ogrodach piwonie i dalie wyglądają najlepiej?

Piwonie to niezwykle dekoracyjne rośliny, które doskonale prezentują się w ogrodach urządzonych w bardzo różnych stylach. Piwonie mają bardzo duże, często pachnące kwiaty. Piwonie chińskie, które w naszych ogrodach spotykane są najczęściej dorastają do 90 – 100 m wysokości.

W ogrodzie warto posadzić także dalie. Ojczyzną tych roślin jest Meksyk, dalie źle więc znoszą polskie zimy. Jesienią należy je wykopać. Dalie zaczynają kwitnąć pod koniec czerwca i kwitną aż do jesieni. Po pierwszych przymrozkach czyli na ogół w październiku wykopujemy je i przechowujemy w suchym, chłodnym miejscu. Temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni.