Rośliny, które warto posadzić w ogrodzie

Rośliny, które warto posadzić w ogrodzie

Na kwiatowych rabatach w ogrodzie mogą znaleźć się bardzo różne rośliny. Rośliny cebulowe, bulwiaste czy kłączowe to tak duża różnorodność gatunków, że mogą zdobić ogród od wiosny aż do jesieni.

Jakie cebulki można kupić na wiosnę?

Rośliny cebulowe sadzi się jesienią lub wiosną. Cebulki kwiatowe wiosenne dostępne są w sprzedaży na ogół od połowy marca. Cebulki kwiatowe do wiosennych nasadzeń można dzisiaj kupić zarówno w centrach ogrodniczych, jak i w sklepach internetowych. Wiele osób kupuje cebulki kwiatowe w sieci, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wiosna to doskonała pora na posadzenie w ogrodzie lilii. Lilie są bardzo zróżnicowane pod względem wysokości i kolorów.

Chętnie sadzone są zarówno lilie azjatyckie, jak i orientalne. Od kilku lat ogromną furorę robią lilie azjatyckie. Cebulki sadzimy od razu, gdy je kupimy. Na cebulki lilii przeznaczamy stanowisko z żyzną i przepuszczalną glebą. Cebulki lilii sadzi się na głębokość od 10 do 15 cm.

Dekoracyjne dalie i piwonie: jak je sadzić?

Niezwykle dekoracyjną grupę roślin stanowią dalie zwane także georginiami. Dalie zachwycają wielością kolorów i budową kwiatostanów. Są też bardzo zróżnicowane pod kątem wysokości. Dalie sadzi się do gruntu po 15 maja. Dalie kwitną bardzo długo, bo aż do jesieni. Wymagają wykopania na zimę.

Niezwykle dekoracyjne i często pachnące kwiaty mają piwonie. Najbardziej popularne w naszym kraju są piwonie chińskie. Piwonie zimują w gruncie. Na jednym miejscu mogą rosnąć przez wiele lat.