Wytrzymałe, trwałe folie do malowania

Wytrzymałe, trwałe folie do malowania

Malowanie ścian to szybki i tani sposób na odświeżenie każdego pomieszczenia. Malowanie wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko ścian i sufitu, ale także pomieszczenia, które będzie malowane. Wśród niezbędnych akcesoriów znajdują się więc nie tylko pędzle i wałki. Potrzebna jest nam przede wszystkim także folia malarska.

Do czego służą folie malarskie?

Folia malarska służy do zabezpieczenia podłogi na czas malowania. Czasem w malowanym pomieszczeniu muszą pozostać ciężkie meble. Do ich przykrycia niezbędna jest folia malarska. Folia do malowania pojawiła się na początku XX wieku. Jej produkcja stała się możliwa po wynalezieniu polietylenu. Folia ma bardzo wiele zalet. Wykorzystanie do jej produkcji polietylenu sprawiło, że folia jest odporna na wilgoć, działanie kwasów, zasad i soli.

Jakie rodzaje folii są dostępne?

Folia do malowania jest bardzo popularna, na rynku jest więc dzisiaj wiele jej rodzajów. Jednym z nich jest antychlap. Jest to folia, która posiada papierową taśmę klejącą. Taśma ta wykonana jest na bazie kauczuku, a to oznacza, że antychlap nie pozostawia żadnych śladów. Dostępna jest także przezroczysta folia ochronna do malowania.

W sprzedaży znajduje się również folia ochronna samoprzylepna. Każdy rodzaj folii malarskiej mogą wykorzystać profesjonalne ekipy malarskie oraz osoby, które samodzielnie malują dom, mieszkanie, biuro. Folia ochronna malarska oznacza mniej zabrudzeń oraz zniszczeń. W efekcie po malowaniu jest dużo mniej sprzątania.