Poznaj możliwości akrylu szpachlowego
Przedstawicielem dużej i dość zróżnicowanej grupy produktów jest akryl szpachlowy. Charakteryzuje je łatwość rozprowadzania, atrakcyjność wizualna i przystępność cenowa, choć mają też kilka innych zalet. Polecane są zarówno wtedy, gdy mamy w planie remont domu, jak i wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się odnowienie mieszkania.
Charakterystyka akrylu szpachlowego
Lekki akryl szpachlowy chwalony jest nie tylko przez amatorów, ale i przez osoby zawodowo zajmujące się pracami wykończeniowymi. To materiał charakteryzujący się znakomitą przyczepnością. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że współpracuje nie tylko z tynkami gipsowymi, ale również ze sztukaterią, betonem oraz płytami kartonowo-gipsowymi.
Pod tym względem może być porównywany z akrylami sanitarnymi, bo wcale nie ustępuje im z uwagi na liczbę swoich zastosowań. Plusem lekkiego akrylu szpachlowego jest również to, że samo jego nakładanie nie jest poważnym wyzwaniem. Powinien poradzić sobie z nim nie tylko profesjonalista, ale i laik.
Jak akryl szpachlowy sprawdza się w praktyce?
Listę praktycznych zalet akrylu szpachlowego odkrywa to, że jest odporny na wszystkie te skurcze, do których może dochodzić podczas wiązania. Warto docenić również to, że jest materiałem trwale plastyczno-elastycznym.
Jego utwardzanie następuje bardzo szybko, bo już po około 20 minutach od nałożenia, nie trzeba więc obawiać się, że prace z jego wykonaniem będą niepotrzebnie rozciągać się w czasie. Co więcej, zaraz po wyschnięciu akrylu można przystąpić do jego obróbki. Nie ma przy tym znaczenia, czy zdecydujemy się na szlifowanie papierem ściernym, czy też zdecydujemy się na bardziej profesjonalną siatkę malarską, a na pewno efekt końcowy będzie jednakowo satysfakcjonujący.