Jak prawidłowo żywić konia?

Jak prawidłowo żywić konia?

Niezależnie od tego, czy posiadasz stadnina koni, czy masz tylko jednego konia we własnym gospodarstwie, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo żywić konia, aby zawsze był zdrowy i zadowolony. To oczywiste, że konie jedzą siano i trawę, jednak każdemu koniowi powinniśmy także zapewnić inne rodzaje pokarmów, do jakich można zaliczyć musli dla konia, który składa się z odpowiednio dobranych składników pokarmowych.

Wbrew pozorom żywienie koni wcale nie jest takie proste i warto najpierw dowiedzieć się co właściwie jedzą konie, zanim weźmiemy się za ich hodowlę. Zaglądając do sklepu zoologicznego, gdzie sprzedawana jest karma dla koni, znajdziemy tutaj musli dla koni wrzodowych oraz innego rodzaju mieszanki i pasze.

Zadbaj o przysmaki dla swojego konia

Każdy koń je siano i trawę, oprócz tego uwielbia także warzywa i owoce, a do najlepszych przysmaków koni należą buraki, gruszki, a nawet owoce dzikiej róży. Jeżeli nie mamy dostępu bezpośredniego do tego rodzaju smakołyków, możemy wybrać musli dla koni bez owsa, które składa się także z dodatków innych pokarmów. Istnieją także pokarmy, których nasz koń nie powinien jeść, a należą do nich wilczomlecz, skrzyp bagienny ty ogrodowy bukszpan.

Pamiętajmy o odpowiedniej opiece nad koniem

Jeżeli mamy konia w swoim gospodarstwie, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej opiece. Wbrew pozorom koń nie może jeść wszystkiego, a zielonki i siana powinien mieć zawsze pod dostatkiem. Co więcej, jeżeli mamy źrebaka, powinniśmy zapewnić mu odpowiednie żywienie, kupując specjalistyczne musli dla źrebiąt. Jeżeli chcesz, aby twój koń zdrowo się odżywiał, pamiętaj, aby kupić mu także inne pokarmy, a nie bazować na samym sianie i zielonce znajdującej się na okolicznej łące.